+90 (212) 236 76 96

Ölüdeniz

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96
TR EN

ÖLÜDENİZ

Tarihi, doğal güzellikleri ve çam ormanlarıyla mistik bir hava sunan Ölüdeniz, Joy Yachts rotalarından en güzel noktadır.

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Ölüdeniz, kumsallarıyla ünlü bir yerdir. 2006 %82 oyla “Dünyanın en güzel kumsalı” olarak burası seçilmiştir. Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ'da "Uzak Diyar" olarak adlandırılan Ölüdeniz, turizm dünyasının en çok bilinen ve Türkiye’nin turistik beldelerinden yazlık tatiller için en çok tercih edilen yerlerinden biridir.

Mavi Tur yolculuklarında da bir nokta olan Ölüdeniz, doğal güzellikleri, antik yerleri ve tarihi kalıntılarıyla muhteşem tatil olanağı sunuyor. Mistik güzelliği, kartpostallık alanları ve denizin turkuazı ile hayran kalacağınız bir yerdir. 

Gezileriniz bir yaz tatilinden daha fazlasına sahip olmanızı sağlayacaktır. Sahillerinin berrak suları, kumsallarının beyazlığı ve su sporlarının her türlüsüne yer verilmesi, Ölüdeniz’i cazip kılan yönlerden sadece bazılarıdır.

Gemiler Adası, Araxa, Tlos, Letoon, Pinara Cadianda, Kayaköy, Telmessos Antik Tiyatrosu, Kelebekler Vadisi, Kıdrak, Yakapark ve Göcek gibi güzellikleri tatil günleri boyunca sunan Ölüdeniz, tatilinizin hem tarihi hem doğal hem de eğlenceli geçmesini sağlayacaktır.