+90 (212) 236 76 96

Kemer

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96
TR EN

KEMER

Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya'ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir.

Akdeniz kıyılarında yer alan Antalya'nın 40 km. uzaklığında yer alan Kemer, turizm dünyasının son zamanlarda üzerinde en çok durduğu yerlerden biridir.Doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle dolu bir ilçe olan Kemer, tatil süresi boyunca ve Mavi Tur yolculukları kapsamında görülmesi gereken en güzel yönleriyle misafirlerini ağırlamaktadır.

Tarihi yerlere karşın bir de modern yapılanması, sahilleri, koyları, restoranları, alışveriş merkezleri ve kafeteryaları da yine Kemer’in cazibesini arttıran yönlerdir. Tekirova’da Phaselis Antik Kenti, Tahtalı Dağları, Olimpus teleferik, Göynük’te Göynük Kanyonu, Moonlight Park, Dinopark, Folklorik Yörük Parkı, Beydağları Olimpos Sahil Milli Parkı, Dolphinarium Kemer, Tekirova Ekolojik Doğal Parkı gibi tarihi ve doğal güzellikleri Mavi Tur yolculuğu boyunca keşfe çıkabilirsiniz. 

1980’li yıllara kadar da küçük bir köy iken, bu dönemden sonra parlayan yıldızıyla dünya turizminde yer edinen tatil beldelerinden biri oldu. Önce köy iken rağbetin yükselmesiyle kasaba, 1991 yılına gelindiğinde ise Antalya’nın güzide ilçelerinden biri oldu.

Toros Dağları’nın eteklerinde, 52 km. boyunca uzanan Kemer, doğal güzellikleri, denizin mavisi ve çam ormanlarının yeşiliyle çevrili bir ilçedir. Sahil ve kumsalının güzelliğinin yanında tarihi yerlere de sahip olan ilçe, Mavi Tur yolculuklarında bir noktadır.