+90 (212) 236 76 96

Kos

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96
TR EN

KOS

12 Yunan adalarından en büyüklerinden biri olan Kos Adası, tarihi ve doğal güzellikleriyle tatil için tercih edilebilecek en güzel noktalardan biridir.

Mavi Tur yolculukları kapsamında yer alan ve kendine hayran bırakan yönleriyle ilgi gören ada, Osmanlı, Bizans ve Venedik dönemlerine ait görkemli tarihi eserleriyle ve doğanın armağan ettiği saklı cennetiyle hayranlık uyandıran bir yerdir. Denizin mavisi, yeşilin doğası ve huzurun en güzelini sunan Kos, Bodrum’a 8 deniz mili uzaklığında yer almaktadır.

Günübirlik gezintiler ve uzun süreli tatiller için oldukça ideal bir yer olan Kos Adası’nda gezilecek yerler, hayranlık uyandıracak güzelliklere sahiptir. Kos merkezde, adanın gezilecek en önemli yerleri bulunmaktadır. Bu nedenle buraya günlük gelenler, araba kiralamaya gerek kalmadan adanın güzelliklerini inceleyebilirler. Ayrıca yürümek istemeyenler için mini tren ile alternatif bir yolculuk yapma olanağı da Kos Adası’nda bulunmaktadır.

Tıp dünyasında bilinen “Hipokrat Yemini”nin anayurdu Kos Adası’dır. Hipokrat Meydanı’nda yer alan Hipokrat Ağacı, adanın en çok ilgi gören objelerinden biridir. Bu ağacın tarihi bir önemi vardır. kaynaklarda yer alan bilgilere göre, Hipokrat, bu ağacın altında öğrencilerine ders veriyormuş. Ancak bu tezi çürüten bir delilden de söz etmek gerekiyor. Hipokrat’ın yaşadığı dönemler 2400 yıl öncesine dayanırken, ağacın yaşı ise henüz 600’ü bile bulamamış.