+90 (212) 236 76 96

Selimiye

+90 (212) 236 76 96   |   0555 616 96 96   |   0532 152 68 96
TR EN

SELİMİYE

Selimiye Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı, şık ve bir o kadar tarihi bir tatil beldesidir.

Son zamanlarda Mavi Tur yolculuklarının yapılmasıyla birlikte yıldızı daha da çok parlayan Selimiye, ilçe merkezine 45 km. uzaklıkta yer almaktadır. Doğanın tüm tonlarının hakim olduğu, mavinin turkuaza boyandığı ve ağaçların yeşilin her tonuna sahiplik etmesi Selimiye’yi büyüleyici bir güzelliğe sahip kılıyor.

Halkı balıkçılıkla uğraşan Selimiye’de aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yat limanlarından biri olan Sığliman Koyu yer almaktadır. 

Koyları, sahilleri, tarihi yerleri ve tarihi kalıntılarıyla Mavi Yolculuk rotalarının en güzel noktalarından biri olan Selimiye’de görülebilecek pek çok yer vardır. özellikle de deniz keyfini yaşamak isteyenler için ideal bir yer olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Gökova, Söğüt, Marmaris ,Taşlıca, Turgut, Şelale, Bayır gibi doğal güzelliklere hakim noktalarında zaman geçirebilirsiniz.

Turizm dünyasınca bilinen ve hareketliliğiyle ön plana çıkan bir tatil beldesi olduğundan Selimiye’de alışveriş yapma, hediyelik eşya alma veya kafeteryalarda zaman geçirme olanakları yer almaktadır.